Láthatóvá tett hit

2017. november 14., címkék: reformáció 500., interjú

A Papp László Budapest Sportarénában megtartott központi reformációi ünnepség után Bényi Ildikóval és Gundel Takács Gáborral, az emlékév arcaival arról beszélgettünk, mit jelentett számukra az elmúlt néhány hónap és maga a reformáció.

„Az igaz ember hitből él”

2017. november 14., címkék: reformáció 500., reformáció 500

Ez volt a mottója a Papp László Budapest Sportarénában október 31-én megtartott központi reformációi emlékünnepnek. Hat nappal később magyar kormányzati vezetők politikai, kulturális és spirituális céllal látogattak Wittenbergbe. Vendégszerzőnk, Hafenscher Károly evangélikus lelkész írása.

Harc a kiüresedés ellen

2017. október 07., címkék: reformáció 500, reformáció 500., országház

„Nem szabad megfeledkeznünk a reformátorok, az őrálló fejedelmek drága örökségéről, a nehéz hétköznapokban is a Biblia fölé hajoló, Istenre figyelő, szüntelenül Istent kereső lelkületről" – fogalmazott Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke az Országházban tartott reformációi emlékülésen.

Az előretolt helyőrségek

2017. október 01., címkék: kolozsvár, reformáció 500.

A cím nem Rejtő Jenő egyik népszerű regényére, hanem a magyar reformátusokra utal. Kétezer protestáns magyar vonult végig zsoltárokat énekelve Kolozsvár utcáin szombaton délben. Teltházas istentisztelet, szoboravatás, a protestáns teológia felújított épületének átadása, múzeummegnyitó – méltó ünnep köszöntötte a reformáció 500. évfordulóját Erdélyben.

Létkérdés

2017. szeptember 30., címkék: reformáció 500., generális konvent elnöksége (gke), kató béla

„Új várakat, új sáncokat kell építenünk, hogy megvédjük magunkat. Az újrateremtődés a legfőbb célunk Erdélyben. Az a kérdés, képesek vagyunk-e úgy megújulni, hogy megmaradjuk" – Kolozsváron tartotta elnökségi ülését a Generális Konvent szeptember 29-én. A házigazda Erdélyi Református Egyházkerület püspökével, Kató Bélával beszélgettünk.

Kiállítás nyílt a magyar reformáció történetéről

2017. szeptember 21., címkék: kiállítás, reformáció 500., reformáció 500

A protestantizmus előzményeit, kialakulásának körülményeit, egyháztörténeti jelentőségét, a magyar történelemben betöltött szerepét mutatja be molinókon a Soli Deo Gloria – A magyar reformáció öt évszázada című kiállítás, amely szerdán nyílt meg a Külgazdasági és Külügyminisztérium aulájában.

Reformátusnak lenni ma?

2017. január 25., címkék: reformáció 500., reformáció 500

Magyarok és külföldi testvéregyházaink képviselői vallanak majd a január 31-i megnyitón arról, mit jelent nekik, hogy református keresztyének.

500 Hangú Biblia

2017. január 18., címkék: reformáció 500., reformáció 500, biblia

Elkészült az 500 hangú Biblia, mely a Kárpát-medencében élő különböző magyar dialektusban beszélő lelkes felolvasók három perces szövegeiből áll össze.

Reformáció diákszemmel

2017. január 12., címkék: reformáció 500., reformáció 500, ifi

A reformáció, pontosabban a Semper reformanda elve a hatodik Ökumenikus Diákfilmszemle témája.

Elkészült a teljes audio Biblia

2016. augusztus 24., címkék: reformáció 500., hangzó biblia, audio biblia, pecsuk ottó, bibliatársulat

A statisztikai adatok alapján Magyarországon nagyságrendileg fél millió fogyatékkal élőről tudunk. Megközelítőleg 85 000 ember küzd látásproblémákkal: gyengénlátók, aliglátók, vakok és siketvakok egyaránt vannak köztük. Elsősorban számukra készült el a revideált új fordítású Biblia (RÚF 2014) hangzó változata.

Elindult a Magyar Református Egyház jubileumi honlapja

2016. augusztus 22., címkék: reformáció 500., reformáció ma

A reformacio.ma a reformációi emlékévre készülve hírekkel, interjúkkal, riportokkal, Kárpát-medencei eseménynaptárral, történelmi időkerékkel, kvízekkel és interaktív térképpel várja a látogatókat.

Több mint kétszáz reformációi programot támogat 2017-ben az állam

2016. június 20., címkék: reformáció 500.

A reformáció 500. éfrodulójának állami emlékévét megnyitó ünnepsége 2017. január 6-án, Vízkereszt napján lesz Budapesten, a Művészetek Palotájában, a reformáció napján, október 31-én pedig nagyszabású református találkozót rendeznek a Papp László Sportarénában – erről Hafenscher Károly miniszteri biztos beszélt június 17-én Szekszárdon.